Lehm kui puhtuse sümbol ning Toplesskoori vapiloom

Paljud on meilt küsinud, et miks on toplesskoori vapil kujutatud lehmasid. Nüüd, kus meil on blogi, on meil suurepärane võimalus veidi tagamaid paljastada. Nimelt, erinevates kultuurides on lehmal erinevad sümbolistlikud tähendused. Lehm oli iidsete egiptlaste jumalanna. Lehma peeti linnutee maiseks kehastuseks. Aasia kultuurides sümboliseerib lehm Emakest Maad, on fertiilsuse ja jõu sümbol. Samuti on lehm kuu sümboliks, esindades kauneid naiselikke väärtusi.

Kuid mis peamine – lehm sümboliseerib puhtust ja mittevägivaldsust.
 
Vähetähtsaks ei saa kindlasti pidada ka seika, et meie kultuuris hinnatakse lehmasid peamiselt nende udarate järgi. Põhjus on siin lihtne – suuremate udaratega lehmad annavad rohkem piima, millest saab teha rohkem võid ja juustu. Inimestele juust maitseb.
 
Kui viimane seos aga brutaalselt lehma vaatlusest inimestele üle tuua, siis võiks jääda mulje, et toplesskoor otsib rinnakaid ja väga rinnakaid inimesi. Siin on siiski vaid pooltõde, sest kindlasti ei ütle me ära rinnakatele, kuid see ei ole kõige tähtsam. Nagu lehmagi ostes, vaadatakse peale udarate veel hambaid ja karva püsivust, nii vaatame meiegi kandidaatide teisi omadusi.
 
Toplesskoori juhtkonnale tähendab lehm rohkem kui lihtsalt looma. Lehm ei olegi meie jaoks enam loom. Pigem on ta sümbol millestki õilsast, julgest, haprast ja samas nii kangest.
 
Pealegi – olete te näinud, et mõni lehm peidaks oma udaraid saba või tagajala taha? Meie ei ole! Ja see ongi meile tähtis.
 
Rinnad paljaks!

 

  • Share/Bookmark

Comments are closed.